Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji święta, jakim jest przypadający na 14 października Dzień Edukacji Narodowej chciałabym wyrazić wdzięczność i szacunek wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Oświaty, Administracji i Obsługi, za codzienną pracę, poświęcenie i serce wkładane każdego dnia w wychowanie młodych pokoleń.

Jak wszyscy wiemy, zawód nauczyciela wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności jej przekazywania, ale i wytrwałości w zmaganiu się z codziennymi problemami.. W pracy nauczyciela najważniejszą wartością powinno być dobro dziecka, odpowiedzialność za jego rozwój i przygotowanie do podejmowania decyzji oraz znajdowania sensu życia. Stosunek do ucznia jest kamieniem węgielnym etyki zawodowej nauczyciela, głównym kryterium jego pedagogicznej wartości. Zawód nauczyciela wymaga wyjątkowych predyspozycji osobowościowych i wysokich kompetencji. To trudna i wymagająca praca, ale przynosząca też dużo satysfakcji opartej na sukcesach swoich wychowanków. To one są dla Was Drodzy Pedagodzy najcenniejszą nagrodą.

Jako Wójt Gminy Spiczyn dokładam wszelkich starań, by ułatwić Wam realizację stawianych przed Wami zadań. Edukacja młodych pokoleń leży mi szczególnie na sercu, ponieważ dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości każdej lokalnej społeczności i jest jej nadzieją na lepsze jutro.

W tym szczególnym dniu proszę zatem przyjąć serdeczne życzenia cierpliwości, wytrwałości oraz wszelkiej radości płynącej z codziennej pracy z młodym pokoleniem. Chciałabym także serdecznie Państwu pogratulować wszystkich sukcesów oraz życzyć zdrowia, zadowolenia, optymizmu i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

                                                                                      Wójt Gminy Spiczyn

                                                                                      Dorota Zofia Szczęsna

Data opublikowania: 11:23, 13 października 2023

Kategorie: Aktualności