Srebrny medal Oskara Żukowskiego

W Kraśniku w dniach od 29 września do 01 października 2023r. odbył się XXXI Międzynarodowy Turniej Ziemi Kraśnickiej a zarazem Puchar Polski kadetów w zapasach w stylu wolnym. Startowało w nim 400 zawodników z 8 państw: Polski, Ukrainy, Niemiec, Słowacji, Węgier, Litwy, Izraela i Nigerii.

Doskonale spisał się Oskar Żukowski z „ISKRY” Spiczyn, który w najbardziej prestiżowej kategorii wagowej – 60 kg zdobył srebrny medal.

W tej kategorii startowało 33 zawodników i oznaczało to niesamowicie zaciętą rywalizację.

Walki były bardzo mocne i na najwyższym poziomie technicznym.

Oskar wygrał 5 walk i tym samym znalazł się w finale, walcząc o złoty medal. Przez znaczną część walki finałowej prowadził z zawodnikiem z Ukrainy (obecnie reprezentującym klub WLKS Siedlce), ale ostatecznie uległ mu na punkty. Walka była zacięta i bardzo widowiskowa dla zebranej publiczności.

Zawodnik „ISKRY” Spiczyn po raz kolejny potwierdził, że należy do ścisłej czołówki krajowej w tej kategorii wagowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Oskarowi i trenerowi Tomaszowi Żurawiowi.