„Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”

Ogłoszona została kolejna edycja programu Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie Polskiego Czerwonego Krzyża, pod hasłem „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” na rok 2024.

Organizatorzy mają nadzieję, że jak najwięcej jednostek Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej przyłączy się i weźmie udział w promowaniu szlachetnej, humanitarnej idei dzielenia się z potrzebującymi cząstką siebie.

Celem corocznego programu jest pozyskanie dla rozwoju honorowego krwiodawstwa doskonale zorganizowanych środowisk strażaków zawodowych i ochotników. Głównie chodzi o poprawę zaopatrzenia służby zdrowia w krew, ale także o aktywizację lokalnych środowisk strażackich w honorowym krwiodawstwie. Ważne jest zacieśnienie współpracy PCK
z odpowiednimi strukturami Państwowej Straży Pożarnej i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, jak również wypracowanie stabilnego modelu uczestnictwa strażaków zawodowych i ochotników w ratowaniu życia ludzkiego poprzez oddawanie krwi oraz popularyzowanie przez nich honorowego krwiodawstwa i zachęcanie lokalnych społeczności do czynnego uczestnictwa w tej formie humanitarnej działalności na rzecz drugiego człowieka.

Pliki do pobrania

Data opublikowania: 13:03, 8 marca 2024

Kategorie: Aktualności