Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej

W niedziele 18 czerwca br., w Zawieprzycach odbył się I Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej. Na scenie pojawiło się wielu młodych wykonawców, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Występy oceniane były przez jury, które z uwagą wysłuchało wszystkich wykonawców przyznając następujące nagrody.

W kategorii dzieci z klas I-III, pierwsze miejsce zajęła Weronika Barczak. Drugie miejsce przypadło dla Michała Barczaka, a trzecie zajął Bartłomiej Kiełbus.  W tej kategorii jury przyznało  także wyróżnienia, które powędrowały do Julii Dymek oraz duetu Wiktorii Mazur i Franciszka  Smolarza.

W kategorii młodzież z klas IV-VIII, pierwsze miejsce ex aequo przyznano dla Martyny Gajos oraz  dla duetu Maksymilian Łaganowski i Oliwia Wlazły. Drugie miejsca również ex aequo zajęli: Michalina Szalast oraz duet Jan Buzek i Piotr Nowicki. W tej kategorii wyróżnienie otrzymał Nikola Kosiba.

Nagrody młodym wykonawcom wręczali: Pani Dorota Zofia Szczęsna – Wójt Gminy, Pan Krzysztof Krasowski – sekretarz  oraz Pani Żaneta Chmiel-Marzec – prezes KGW w Stoczku.

Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Stoczku, które wygrały ogłoszony przez Urząd Gminy  konkurs na organizację  festiwalu, należą się serdeczne podziękowania, za to, że finał przeprowadzony był niezwykle sprawnie i za to, że do rąk wykonawców powędrowały atrakcyjne nagrody, których fundatorem był Urząd Gminy w Spiczynie.

Dla tych osób, które nie miały możliwości obejrzenia  wykonawców mamy dobrą wiadomość, a mianowicie laureaci festiwalu wystąpią już w najbliższą niedzielę 25 czerwca  podczas III Święta Truskawki, które rozpocznie się o godz. 14:00 również w Zawieprzycach.

Data opublikowania: 14:54, 20 czerwca 2023

Kategorie: Aktualności