Duży sukces druhów z OSP w Spiczynie

W dniach 7-9 czerwca br w Barczewie odbyła się XVI edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Do rywalizacji stanęły 33 drużyny z różnych służb, instytucji i stowarzyszeń, a wśród nich drużyna z jednostki OSP w Spiczynie reprezentująca naszą Gminę.

W ciągu dwóch dni odbyło się wiele konkurencji. Na drużyny czekały symulowane scenki z wypadków drogowych, ratownictwa na wodzie, czy nagłe zatrzymania krążenia. Zawody podzielone były na konkurencje nocne oraz te, które odbyły się w dzień.

W niedzielę 9 czerwca br.  odbyło się uroczyste zakończenie mistrzostw i dekoracja zwycięzców. Udział w uroczystości wziął nadbryg. Michał Kamieniecki Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP.

Drużyna OSP Spiczyn zdobyła I miejsce w konkurencjach technicznych i odebrała dyplomy, nagrody i piękny puchar, z którym kierownik drużyny Grzegorz Chodun odwiedził Wójta Gminy Spiczyn Pana Tomasza Iwanickiego, któremu podziękował za pomoc w przygotowaniu wyjazdu na mistrzostwa.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Grzegorz Chodun, Paweł Kosiarski, Jakub Chmielewski, Michał Monik. Serdecznie gratulujemy.

Data opublikowania: 14:08, 13 czerwca 2024

Kategorie: Aktualności