Czy chcesz, żeby w Bogdance powstał nowy park?

LW Bogdanka rozpoczyna cykl konsultacji społecznych skierowanych do mieszkańców. Tematem działań ma być rozpoznanie czy na terenach kopalni mogłaby powstać przestrzeń do rekreacji dla lokalnej społeczności – „Polana Bogdanki”.

W zamyśle, ma to być ogólnodostępny park zlokalizowany w pobliżu kopalni w Bogdance, który będzie służył zarówno okolicznym mieszkańcom jak i osobom z całego województwa. Jego funkcje nie są jednak jeszcze skonkretyzowane. Podejmowane konsultacje mają na celu znalezienie odpowiedzi na pytania jak ma wyglądać, jakie ma pełnić funkcje oraz jakie są gusta, opinie i potrzeby mieszkańców. Na konsultacje społeczne składają się spotkania otwarte z warsztatami, ankieta oraz warsztaty dla najmłodszych.

W ramach prowadzonego procesu partycypacji społecznej odbędą się spotkania dla mieszkańców:

28 maja 2023 (niedziela) – od godziny 14.00, stoisko w Parku Podzamcze w ramach Dni Łęcznej

30 maja 2023 (wtorek) – godzina 14.00 spotkanie otwarte w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie

Dodatkowo uruchomiona została ankieta tematyczna dotycząca wyglądu „Polany Bogdanki”. Ankieta dostępna jest pod adresem (wypełnienie ankiety zajmuje około 2 min):

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdf0rxuocQ15ffyB3Ojd6c0DCRYBNZs0dINLbge81gcN9vGrg/viewform

Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały warsztaty z projektowania, które w formie nauki i zabawy pomogą ustalić oczekiwania najmłodszej grupy odbiorców przyszłego parku. Warsztaty będą realizowane w klasa szkół podstawowych z regionu.

Czekamy na Ciebie i liczymy na Twoje inspiracje i pomysły!

Konsultacje społeczne realizuje Stowarzyszenie Anthill.

Data opublikowania: 13:42, 24 maja 2023

Kategorie: Aktualności