Ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24

Od  dnia 12 lutego br., na drogach całego kraju, odbywa się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24. Ćwiczenia te odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP. Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach zostanie skoordynowany w sposób jak najmniej utrudniający bieżący ruch. Kolumny będą pilotowane i zabezpieczane przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją.

Spotykając na drodze kolumnę wojskowych pojazdów pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności. Skupmy się na prowadzeniu auta, a nie na dodatkowych czynnościach, jak robienie zdjęć czy nagrywanie filmów.

Nie publikujmy informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych czy danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.

Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie.

Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.

Steadfast defender-24 i Dragon-24 są ćwiczeniami o charakterze defensywnym i nie są skierowane przeciwko jakiemukolwiek państwu.

fot. www.powiatleczynski.pl

Data opublikowania: 12:46, 1 marca 2024

Tagi: , , , , , ,

Kategorie: Aktualności