Kultura i sport

Klub „ISKRA” Spiczyn srebrnym medalistą Mistrzostw Województwa Lubelskiego Młodzików zapasach – styl wolny w dniu 07.12.2019 r. w Spiczynie

Klub „ISKRA” Spiczyn srebrnym medalistą Mistrzostw Województwa Lubelskiego Młodzików zapasach – styl wolny w dniu 07.12.2019 r. w Spiczynie

7 grudnia 2019 r. w Sali Sportowej Szkoły Podstawowej w Spiczynie odbyły się coroczne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików w zapasach w stylu wolnym. Startowało 87 zawodników z 7 klubów: Włodawa, Krasnystaw, Kraśnik, Lublin, Spiczyn, gościnnie Rzeszów i oczywiście, jak każdego roku zawodnicy ze Sniny (Słowacja).
Turniej był również podsumowaniem rywalizacji sportowej za rok 2019 i w związku z tym wytypowano i nagrodzono 10 najlepszych zawodników w mijającym roku. Wśród wyróżnionych znalazł się Oskar Żukowski – brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Polski Młodzików. Nadzieją sportu zapaśniczego został nasz zawodnik – Oliwier Bernat. W turnieju doskonale spisali się zawodnicy miejscowej „ISKRY” – zdobywając 3 złote medale i 4 brązowe, co w punktacji drużynowej dało II miejsce, tuż za drużyną „Sokoła” Lublin.
 
Złote medale zdobyli następujący zawodnicy „ISKRY”:
  • Oliwier Bernat - złoty medal i I miejsce w kategorii wagowej 28 kg
  • Oliwier Żukowski - złoty medal i I miejsce w kategorii wagowej 33 kg
  • Oskar Żukowski - złoty medal i I miejsce w kategorii wagowej 35 kg
 
Brązowe medale zdobyli następujący zawodnicy „ISKRY”:
  • - Wojciech Kiełbus - brązowy medal i III miejsce w kategorii wagowej 30 kg
  • - Szymon Stefaniak - brązowy medal i III miejsce w kategorii wagowej 33 kg
  • - Robert Kosik - brązowy medal i III miejsce w kategorii wagowej 57 kg
  • - Wiktor Orlikowski - brązowy medal i III miejsce w kategorii wagowej 62 kg
Wiele walk turniejowych stało na bardzo wysokim poziomie, czego gwarancją był udział aktualnych medalistów Mistrzostw Polski Młodzików. Zawody odbywały się we wspaniałej, uroczystej, a zarazem świątecznej atmosferze, przy udziale wielu znamienitych gości (między innymi Wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego – Michał Pelczarski, Wójt Gminy Spiczyn – Dorota Szczęsna, Dyrektor Szkoły Podstawowej – Maria Bielecka, radni powiatowi i inni).   
 
Nad całą imprezą czuwał św. Mikołaj, co jakiś czas obdarowując uczestników słodyczami.
 
W trakcie zawodów Pan Wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego – Michał Pelczarski wręczył powtórnie dla całej społeczności „ISKRY” Złotego Gryfa – nagrodę za całokształt działalności i 29 lat funkcjonowania i zdobywania medali przez LKS „ISKRA” Spiczyn. Zaproszeni goście na bieżąco, najlepszym zawodnikom wręczali medale i nagrody, których byli sponsorami.
 
Nad przebiegiem i organizacją Turnieju czuwał Trener Tomasz Żuraw, działacze klubu i wielu starszych zawodników, którzy pomagali i dopingowali swoich młodszych kolegów. Tworzyło to pewną niepowtarzalną więź pokoleniową i ukazywało „ISKRĘ”, jako stowarzyszenie, które na trwałe zakorzeniło się w Gminie Spiczyn.
 
Na szczególną uwagę i podziękowanie zasługują dwaj najbardziej utytułowani zawodnicy „ISKRY”- prawdziwi multimedaliści we wszystkich grupach wiekowych, reprezentanci kraju i uczestnicy Mistrzostw Europy i Świata: Hubert Mazurek i Bartłomiej Żuraw. To oni w trakcie Turnieju wspierali swoich młodszych kolegów, dla których są wzorem do naśladowania. Pomagali przez cały dzień młodszym kolegom, a ich wizerunek był również obecny na banerach, medalach i dyplomach. To wspaniała ciągłość pokoleniowa, która jest zapewne powodem do dumy i zadowolenia.
 
Uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz wszystkiego najlepszego w związku ze zbliżającymi się świętami.

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót