Kultura i sport

IX Historyczna Majówka Jarmark Sarmacki w Zawieprzycach przeszła do historii

IX Historyczna Majówka Jarmark Sarmacki w Zawieprzycach przeszła do historii

IX Historyczna Majówka Jarmark Sarmacki w Zawieprzycach przeszła do historii. Zamkowe wzgórze po raz kolejny wypełniło się gwarem rycerzy, hukiem armat i szczękiem oręża. Zwiedzający mogli uczestniczyć w widowiskach plenerowych, pokazach rzemiosła i walk, zwiedzić zawieprzyckie piwnice, wysłuchać występów lokalnych artystów oraz zasmakować w regionalnej kuchni.

 

Szczególne podziękowania za trud włożony w organizację i przebieg IX Historycznej Majówki Jarmark Sarmacki w Zawieprzycach należą się: Pani Małgorzacie Zuń za przygotowanie występu Zespołu Pieśni i Tańca JAWOREK, Panu Rafałowi Gądkowi za pomoc w przygotowaniu i akompaniament podczas występów naszych lokalnych artystów, Panu Markowi Chudzikowi z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie – za pomoc w organizacji oprawy wizualnej wydarzenia oraz Pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Spiczynie oraz Urzędu Gminy Spiczyn za zaangażowanie.

 Naszą wdzięczność kierujemy również do strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Gminy, którzy dbali o porządek i nasze bezpieczeństwo:

OSP Jawidz

 1. Barczak Łukasz
 2. Danił Damian
 3. Sadowski Adrian

OSP Zawieprzyce

 1. Szalast Adam
 2. Karpiński Edmund
 3. Baran Grzegorz
 4. Wójcik Ireneusz
 5. Caban Kamil
 6. Niećko Kamil
 7. Kołodziej Bartłomiej

OSP Zawieprzyce-Kolonia

 1. Mazurek Łukasz
 2. Sternik Norbert
 3. Jakubczak Rafał
 4. Grabowski Marcin
 5. Stachorzecki Piotr

OSP Ziółków

 1. Wach Jan
 2. Wach Krzysztof

Tegoroczne wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia ze strony sponsorów, dlatego na ich ręce pragniemy złożyć serdeczne podziękowania:

 1. TRANSKOBET Roman Chudziak
 2. Dywany Łuszczów
 3. Centrum Dywanowe AKCILA
 4. Sklep spożywczo-przemysłowy Odido Kazimierz Niećko

Naszą wdzięczność chcielibyśmy również okazać w stosunku do artystów, grup rekonstrukcyjnych oraz wszystkich tych, którzy podczas IX Historycznej Majówki w Zawieprzycach zechcieli zaprezentować swoje talenty oraz wytwory swoich rąk, to dzięki Państwu to wspaniałe wydarzenie na zamkowym wzgórzu w Zawieprzycach nabrało tak unikalnego charakteru.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Spiczynie Wójt Gminy Spiczyn
Dorota Matyjaszczyk Dorota Zofia Szczęsna
 
 
 
 
 
 

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót