Kultura i sport

Oskar Żukowski z „ISKRY” Spiczyn brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików

Oskar Żukowski z „ISKRY” Spiczyn brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików

W dniach 22-24.11.2019 r. w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach – styl wolny, na których doskonale spisali się zawodnicy „ISKRY” Spiczyn. Na tych Mistrzostwach startowało aż 244 zawodników z 62 klubów.
Wspaniale zaprezentował się młody zawodnik „ISKRY” Spiczyn - Oskar Żukowski, który zdobył III miejsce i brązowy medal w kategorii 35 kg. W drodze do medalu pokonał 3 przeciwników, ulegając tylko zawodnikowi z UKS Olimpik Lubichowo – Marcinowi Gortowi.
 
V miejsce w kategorii 75 kg zajął Damian Staśczak, a IX miejsce w kategorii 62 kg zajął Wiktor Orlikowski. W mistrzostwach wzięli jeszcze udział: Mikołaj Piątek i Robert Kosik – obaj w kategorii 57 kg.
 
Gratulujemy zawodnikom, a w szczególności Oskarowi Żukowskiemu, który zdobył medal, jako najmłodszy rocznik swojej kategorii wagowej, co daje duże nadzieje na sukces w przyszłości.
 
Już niedługo, bo 7 grudnia 2019 r., będzie można obejrzeć zawodników na Mikołajkowym Turnieju w Spiczynie – na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików w zapasach – styl wolny, gdzie już od wielu lat organizowane jest podsumowanie całego roku i wyróżnienie najlepszych zawodników z województwa lubelskiego.
 
Serdecznie zapraszamy !

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót