Kultura i sport

Jubileusz XXV-lecia  Ludowego Klubu Sportowego „ISKRA” w Spiczynie

Jubileusz XXV-lecia Ludowego Klubu Sportowego „ISKRA” w Spiczynie

5 grudnia 2015 r. w Sali sportowej Gimnazjum w Spiczynie im. Jana Pawła II odbyła się uroczysta gala z okazji Jubileuszu XXV-lecia Ludowego Klubu Sportowego „ISKRA” w Spiczynie.
Spiczyńska „ISKRA” to klub, w którym dyscypliną sportową są zapasy w stylu wolnym. W 2015 r. upłynęło już 25 lat jego funkcjonowania, gdzie  od początku trenerem i wychowawcą jest Pan Tomasz Żuraw, prezesem Pan Zbigniew Szumiło, wiceprezesem Pan Jarosław Wielgos.   
 
Gościem honorowym uroczystości był Pan Andrzej Supron - polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski, trener i sędzia zapaśniczy, obecnych było także wielu trenerów z całego kraju. Uroczystości miały charakter otwarty, były świętem dla całej, lokalnej społeczności, podsumowaniem działalności i sukcesów klubu, a także prezentacją różnego rodzaju atrakcji związanych z zapasami.
 
 
Wśród zaproszonych gości obecni byli: Pan Krzysztof Grabczuk – Wicemarszałek Woj. Lubelskiego, Pan Roman Cholewa - Starosta Powiatu Łęczyńskiego, Pan Mieczysław Czwaliński – Prezes OZZ w Chełmie, Pani Dorota Szczęsna – Wójt Gminy Spiczyn, przedstawiciele WZ LZS w Lublinie, sponsorzy, a także wielu innych zaproszonych gości, a wśród nich zawodnicy klubu. 
 
Uroczystość uświetniły występy Chóru „AKADEMOS” i Zespołu tanecznego „UDS” z Lublina, pokazy zapaśnicze oraz inne występy artystyczne. W programie znalazły się również: projekcja filmu o LKS „ISKRA” Spiczyn,  walki pokazowe, wywiad z Andrzejem Supronem, prezentacja medalistów i wzruszające podziękowania ich mamom. 
 
Na jubileuszu obecna była również ekipa filmowa z TVP Lublin, która wyemitowała w niedzielnych wiadomościach sportowych skrót z jubileuszu.
 
25 lat „ISKRY”, to czas mozolnej i systematycznej pracy (codzienne treningi, wyjazdy na zawody, obozy szkoleniowe), to czas tworzenia tradycji klubu oraz organizowania bazy sportowej. Te wszystkie działania doprowadziły do osiągnięcia wielu spektakularnych sukcesów sportowych, marketingowych i organizacyjnych.
 
Przez te wszystkie lata przewinęło się wielu młodych ludzi, którzy odnosili sukcesy sportowe w kraju oraz poza jego granicami, spełniając swoje marzenia i pasje.
 
LKS „ISKRA” Spiczyn to klub, który jest uznaną firmą zapaśniczą w kraju.
 
Znaczące osiągnięcia i sukcesy powodują, że mała gmina jaką jest Spiczyn, oprócz ogromnych walorów krajobrazowych i turystycznych posiada dyscyplinę sportową na najwyższym poziomie w kraju.
 
25 lat, to okrągła rocznica i moment bardzo odpowiedni na podsumowania, nagrody i plany na przyszłość. 
 
Życzymy następnych 25 lat obfitujących w sukcesy sportowe i szczęśliwych  dla całego środowiska „ISKRY” Spiczyn.

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót