Kultura i sport

Gmina Spiczyn w Obiektywie 2020

Gmina Spiczyn w Obiektywie 2020

Gminne Centrum Kultury w Ziółkowie uzyskało grant "Gmina Spiczyn w Obiektywie" w ramach projektu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021” w lubelskiej edycji 2019 – dofinansowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu, którego operatorem w województwie lubelskim jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
W ramach projektu przeprowadzone były wyjazdowe warsztaty fotograficzne w miejscowościach: Januszówka, Charlęż, Zawieprzyce, Ziółków.
 
Chcieliśmy poprzez cykl warsztatów z profesjonalnym fotografem poszerzyć wiedzę uczestników zajęć, nauczyć podstaw obróbki zdjęć, „zmusić” do wyjścia z domu i szerszego poznania walorów naszej gminy. Spotkania warsztatowe pozwoliły poznać nowe techniki fotografowania aparatem cyfrowym, lustrzanką jak i telefonem komórkowym, uczestnicy  spojrzeli z innej perspektywy na zalety przyrodnicze oraz historyczne naszej gminy.
 
Namacalnym efektem tych spotkań będzie wystawa prac, oraz opracowanie i wydruk kalendarza "Gmina Spiczyn w Obiektywie 2020". Oczywiście z imionami i nazwiskami osób które uczestniczyły w projekcie.
 
W projekcie Gminne Centrum Kultury współpracowało z następującymi partnerami:
Szkoła Podstawowa w Januszówce
Szkoła Podstawowa w Zawieprzycach
Szkoła Podstawowa w Charlężu
 
pl

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót