Kultura i sport

III EDYCJA RAJDU ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ W SPICZYNIE

III EDYCJA RAJDU ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ W SPICZYNIE

We wtorek 25 czerwca 2019 roku GBP w Spiczynie zorganizowała III rajd rowerowy dla bibliotekarzy, czytelników, miłośników książek i rowerów pt. „Odjazdowy Bibliotekarz”.
O godz. 10 przed budynkiem biblioteki zaczęło robić się gwarno. Pojawili się pierwsi uczestnicy rajdu (w wieku od 3 do 70 lat). Niektórzy z całymi rodzinami.
 
Z każdą chwilą uczestników przybywało, a na placu dominował kolor pomarańczowy, bo w tym kolorze były balony i chorągiewki, którymi udekorowaliśmy nasze rowery.
 
Pojawiła się także Pani Wójt Gminy Spiczyn, która otworzyła Rajd, oraz Pani Skarbnik ze swoim rowerem by ruszyć z nami w trasę. Na posterunku pojawili się również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej, którzy zabezpieczyli przejazd.
 
Pogoda na jazdę rowerem była wręcz wymarzona – słońce i lekki wiaterek.
 
Trasa przejazdu - 23 km wiodła przez piękne i malownicze zakątki gminy Spiczyn. Pierwszy przystanek miał miejsce w miejscowości Zawieprzyce na Wzgórzu Zamkowym gdzie historię zabytków przybliżyła nam Pani Antonina Gajos, w tym miejscu podziwialiśmy też piękne okazy przyrody. Następnie ruszyliśmy w stronę Januszówki i poprzez Zezulin, Radzic Stary i Radzic Nowy, Nową Wólkę dotarliśmy do Kolonii Zawieprzyce gdzie czekał na nas poczęstunek: grillowane kiełbaski, boczek, kaszanka, słodycze i napoje – dla każdego coś dobrego. Po zregenerowaniu sił przystąpiliśmy do konkursów przygotowanych przez pracowników biblioteki. Były wspólne zabawy, łamaniec językowy, zagadki dla dzieci, quiz o bibliotece, w którym każdy mógł wziąć udział, wykazać się wiedzą i wygrać nagrodę w postaci książki, notatnika, latawca, kolorowanki, bądź czekolady.
 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za udział i mile spędzony czas. Mamy nadzieję że za rok spotkamy się po raz czwarty.
 
Dziękujemy również bardzo serdecznie naszym sponsorom:
  • Państwu Górskim właścicielom sklepu Groszek w Kijanach,
  • Panu Kazimierzowi Niećko właścicielowi sklepu ODIDO.

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót