Kultura i sport

Dwa srebrne medale dla „ISKRY” Spiczyn

Dwa srebrne medale dla „ISKRY” Spiczyn

W dniach od 5 do 7 kwietnia 2019 r. w Komornikach koło Poznania, odbył się II Puchar Polski Kadetów w zapasach – styl wolny, który był również kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM).
Doskonale spisali się zawodnicy LKS „ISKRA” Spiczyn, którzy zdobyli dwa srebrne medale w bardzo mocno obsadzonych kategoriach wagowych:
  • - Szymon Chmielewski – II miejsce w kategorii wagowej 55 kg (startowało 23 zawodników) - w finale uległ Michałowi Szusterowi – zawodnikowi z Koszalina.
  • - Olgierd Gąsior – II miejsce w kategorii wagowej 65 kg (startowało 31 zawodników) – w finale uległ Sebastianowi Tworkowi – zawodnikowi z Łodzi.
 
W ramach tego turnieju startowali również: Nikodem Prewencki, Bartosz Miziołek i Stanisław Korol. W turnieju udział wzięło 193 zawodników, a LKS „ISKRA” Spiczyn zajęła 6 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 60 startujących klubów.
 
Zawodnicy zaprezentowali się wspaniale, a trzech z nich: Olgierd Gąsior, Szymon Chmielewski i Nikodem Prewencki - zdobyło kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach od 3 do 5 maja 2019 r. w Staszowie w województwie świętokrzyskim.
 
Gratulujemy trenerowi Tomaszowi Żurawiowi i jego zawodnikom oraz życzymy dalszych sukcesów.
 

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót