Kultura i sport

Klub „ISKRA” Spiczyn brązowym medalistą Mistrzostw Województwa Lubelskiego Młodzików zapasach – styl wolny w dniu 08.12.2018 r. w Spiczynie

Klub „ISKRA” Spiczyn brązowym medalistą Mistrzostw Województwa Lubelskiego Młodzików zapasach – styl wolny w dniu 08.12.2018 r. w Spiczynie

W dniu 08 grudnia 2018 r. w Spiczynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików zapasach – styl wolny. W zawodach uczestniczyło 74 zawodników - młodzików z 6 klubów. Zawody zostały rozegrane na dwóch matach w sali sportowej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Spiczynie. Impreza wykroczyła poza aspekty sportowe.
W świątecznej atmosferze, przy choince i w obecności św. Mikołaja, stała się świętem, zabawą i ogromnym oddziaływaniem wychowawczym skierowanym na młodych ludzi.
W trakcie części oficjalnej nawiązano również do 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, prezentując krótki film tematyczny i utwór muzyczny w wykonaniu uczennic z Gimnazjum w Spiczynie. Impreza ta była również wspaniałą promocją i upowszechnieniem sportu i kultury fizycznej wśród mieszkańców Gminy Spiczyn i Powiatu Łęczyńskiego.
 
Klub „ISKRA” Spiczyn stanął na III stopniu podium w klasyfikacji klubowej, na II miejscu – LUKS „Suples” Kraśnik, na I - ZTS „Sokół” Lublin.
Gospodarze ze Spiczyna osiągnęli finały w czterech kategoriach wagowych.
Złoto wywalczyli: Oliwier Żukowski i Oskar Żukowski, srebrny medal: Damian Staśczak i Stanisław Korol, brązowy medal: Michał Wlazły, Artur Piątek i Patryk Czubacki.
 
Nadzieją sportu zapaśniczego za rok 2018 został Oliwier Żukowski ze Spiczyna.
 
Najlepszymi zawodnikami Turnieju (zdaniem trenerów) zostali:
  • Oskar Żukowski – kat. wag. 32 kg - LKS „ISKRA” Spiczyn
  • Eryk Michalak – kat. wag. 59kg - LUKS „Suples” Kraśnik
 
Na zakończenie zawodów trenerzy wyróżnili 10 najlepszych zawodników w roku 2018
w kategorii „Młodzik” (wyróżnienia są równorzędne). Wśród nich znalazł się zawodnik
ze Spiczyna – Stanisław Korol.
 
Za zajęcie pierwszych czterech miejsc w każdej kategorii wagowej, zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody – statuetki. Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Łęcznej.
 
Za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji klubowej trenerzy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Sponsorem pucharów była Gmina Spiczyn.
 
Na zawody przyszła duża grupa kibiców: byłych i starszych zawodników LKS „ISKRA” Spiczyn, rodziców, kolegów i koleżanek, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Spiczynie (około 250 osób z gminy Spiczyn i powiatu Łęczyńskiego), a także sponsorzy, zaproszeni goście -przedstawiciele Gminy Spiczyn (Pan Artur Barczak – Przewodniczący Gminy Spiczyn, Pani Joanna Gąsior – Wiceprzewodnicząca Gminy Spiczyn), Starostwa Powiatowego w Łęcznej (Pan Krzysztof Niewiadomski – Starosta Powiatu Łęczyńskiego, Pan Arkadiusz Onyszko – Członek Zarządu Powiatu Łęczyńskiego, Pan Michał Woźniak – Radny Powiatu Łęczyńskiego), dyrektorzy szkół
ze Spiczyna oraz członkowie zarządu LKS „ISKRA” Spiczyn.
Zaproszeni goście wraz ze św. Mikołajem wręczali stojącym na podium zawodnikom medale
i nagrody.
 
 
Cała impreza sportowa była bardzo udana, a Telewizja Lublin i gazeta „Wspólnota Łęczyńska” uwieczniła w mediach Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików zapasach – styl wolny, które odbyły się w Spiczynie.

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót