Kultura i sport

Fotorelacja z realizacji projektu profilaktycznego pt. „Każdy z nas wie kiedy powiedzieć NIE”

Fotorelacja z realizacji projektu profilaktycznego pt. „Każdy z nas wie kiedy powiedzieć NIE”

Stowarzyszenie Nasza świetlica - pomocna dłoń w okresie od 01.03.18 do 29.03.18 realizowała autorski program alternatywny współfinansowany przez Gminę Spiczyn, Gmina Spiczyn udzieliła dotacji w kwocie: 10.000,00 zł.
W ramach projektu odbyły się warsztaty teatralne podczas których powstała od początku do końca sztuka teatralna na podstawie Bajki Puszkina: autorski scenariusz, kostiumy i scenografia.  W ramach tego projektu dzieci i młodzież miała okazję wyjechać do Teatru Osterwy, Teatru Muzycznego, oraz Teatru Lalki i Aktora w Lublinie. Premiera sztuki teatralnej Pt: "Bajka o Rybaku i złotej Rybce – czyli rzecz o tym jak być asertywnym" przygotowanej przez 40 podopiecznych  naszej Placówki pod dowództwem Antoniny Gajos odbyła się na Profilaktycznym Pikniku Rodzinnym organizowanym na terenie Szkoły Podstawowej w Spiczynie 26.05.18.(którego obok SP Spiczyn, Rady Rodziców, Sołectwa Spiczyn byliśmy współorganizatorami).
 
Mamy nadzieję, że sztuka podobała się.
 
Ponownie nasza trupa teatralna  wystąpi 22.06. 2018 o godzinie 8.00 na żywo na zakończeniu roku szkolnego  w Szkole Podstawowej w Spiczynie. Zapraszamy wszystkich serdecznie – przybywajcie i braw nie  żałujcie.
 
Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wspierają nasze działania w szczególności:
Radzie Gminy Spiczyn, Pani Wójt i Rodzicom naszych dzielnych aktorów.
 
Dzięki zrozumieniu, pomocy i wsparciu Was wszystkich mogliśmy zrealizować wspaniały program i być może zaszczepiliśmy teatralnego bakcyla w naszych świetlikach.  
 
Nasze Koło teatralne działa dalej i wpisało się w nasz program - już pracujemy nad nową sztuką.
 
Już niedługo startujemy z realizacją projektu finansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach konkursu Patriotyzm Jutra. Zapraszamy zatem do współpracy osoby które lubią historię – powstanie bowiem książka o historii Kapliczek i Krzyży na terenie Gminy Spiczyn, odkryjemy miejsca znane i zapomniane.
                                                                              Świetlica profilaktyczno- wychowawcza Spiczynie
                                                                             prowadzona przez
                                                                                    Stowarzyszenie Nasza świetlica - pomocna dłoń

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót