Kultura i sport

Dwa medale zawodników „ISKRY” Spiczyn w Krotoszynie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach – styl wolny

Dwa medale zawodników „ISKRY” Spiczyn w Krotoszynie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach – styl wolny

Doskonale spisali się zawodnicy „ISKRY” Spiczyn, którzy w Krotoszynie w dniach 18-20.05.2018 r. na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach – styl wolny wywalczyli 2 medale, a w punktacji drużynowej zajęli 7 miejsce w kraju na 57 startujących klubów.
Srebrny medal w kategorii 60 kg zdobył Klaudiusz Pachuta, a  brązowy medal w kategorii 48 kg zdobył Szymon Chmielewski.
 
Bardzo dobrze wypadli też pozostali zawodnicy. Olgierd Gąsior zdobył V miejsce w kategorii 60 kg, przegrywając pojedynek o brązowy medal.
Paweł Bawolski zajął VIII miejsce, co należy w jego przypadku potraktować jako sukces, a zarazem dobry zwiastun na przyszłość.
 
Zawodnicy wykonali ciężką pracę w okresie przygotowawczym, czego efektem było zakwalifikowanie się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach – styl wolny (kwalifikowało się po eliminacjach po 16 zawodników w kategorii wagowej z całego kraju).
 
Finał natomiast jest turniejem elitarnym i bardzo prestiżowym, ponieważ daje możliwość zdobycia tytułu Mistrza Polski w tej grupie wiekowej.
 
Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania, doskonale prezentując się na krotoszyńskich matach.
Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów.
 
Jedno ze zdjęć przedstawia zawodników i trenera Tomasz Żurawia w obecności Roberta Barana, brązowego medalisty Mistrzostw Europy seniorów w zapasach – styl wolny z tego roku z Kaspijski (Rosja) i uczestnika ostatnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro.
 
   

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót