Kultura i sport

Klub „ISKRA” Spiczyn na I miejscu  w Turnieju Mikołajkowym w zapasach – styl wolny w dniu 09.12.2017 r. w Spiczynie

Klub „ISKRA” Spiczyn na I miejscu w Turnieju Mikołajkowym w zapasach – styl wolny w dniu 09.12.2017 r. w Spiczynie

W dniu 09 grudnia 2017 r. odbył się Mikołajkowy Turniej Zapaśniczy w Spiczynie. W zawodach uczestniczyło 79 zawodników - młodzików z 7 klubów. Zawody zostały rozegrane na dwóch matach w sali sportowej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Spiczynie.
Impreza wykroczyła poza aspekty sportowe. W świątecznej atmosferze, przy choince i w obecności św. Mikołaja (Turniej Mikołajkowy), stała się świętem, zabawą i ogromnym oddziaływaniem wychowawczym skierowanym na młodych ludzi. Była to również wspaniała promocja i upowszechnienie sportu i kultury fizycznej wśród mieszkańców Gminy Spiczyn i Powiatu Łęczyńskiego.
 
Klub „ISKRA” Spiczyn stanął na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji klubowej, na II miejscu - ZTS „Sokół” Lublin, na III - MLUKS Zapasy Włodawa. Gospodarze osiągnęli finały czterech kategorii wagowych. Złoto wywalczył Oskar Żukowski, Jakub Wlazły, Nikodem Prewencki i Leon Hajdukiewicz.
 
Nadzieją sportu zapaśniczego za rok 2017 został Oskar Żukowski ze Spiczyna.
 
 
Najlepszymi zawodnikami Turnieju (zdaniem trenerów) zostali:
  • Nikodem Prewencki – 66 kg - LKS „ISKRA” Spiczyn
  • Jakub Michalak – 38 kg - LUKS „Suples” Kraśnik
 
Na zakończenie zawodów trenerzy wyróżnili 10 najlepszych zawodników w roku 2017 w kategorii „Młodzik”- (wyróżnienia są równorzędne). Wśród nich znaleźli się zawodnicy ze Spiczyna: Nikodem Prewencki i Szymon Chmielewski.
 
Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe tabliczki, które sfinansowała Gmina Spiczyn.
Za zajęcie pierwszych czterech miejsc w każdej kategorii wagowej, zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody – statuetki. Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Łęcznej.
 
Za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji klubowej trenerzy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Sponsorem pucharów był Bank Spółdzielczy w Niemcach.
 
Na zawody przyszła duża grupa kibiców: byłych i starszych zawodników LKS „ISKRA” Spiczyn, rodziców, kolegów i koleżanek, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Spiczynie (około 200 osób z gminy Spiczyn i powiatu Łęczyńskiego), a także sponsorzy, przedstawiciele Gminy Spiczyn i Starostwa Powiatowego w Łęcznej.
 

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót