Kultura i sport

AKADEMIA KREATYWNYCH ARTYSTÓW - FINAŁ

AKADEMIA KREATYWNYCH ARTYSTÓW - FINAŁ

Gminna Biblioteka Publiczna w Spiczynie wzięła udział w konkursie grantowym „Młodzi Lubią Kulturę. Lubelska Sieć Edukacji Kulturalnej” realizowanego ze wsparciem Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018”, którego organizatorem w województwie lubelskim jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Nasz projekt pod nazwą „AKADEMIA KREATYWNYCH ARTYSTÓW”, otrzymał grant na program edukacyjny skierowany do dzieci z gminy Spiczyn.  Celem głównym projektu było  zainteresowanie uczniów szkół podstawowych sztuką i kulturą. Realizacja zadania umożliwiła uczestnikom zetknięcie się z profesjonalnym teatrem, edukacją i praktyką teatralną.    

W ramach zadania odbyły się zajęcia z bajkoterapii, warsztaty teatralne i plastyczne. W trakcie realizacji projektu  40-osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Spiczynie pojechała również do Teatru Lalki i Aktora w Lublinie na spektakl „ Baśń o zaklętym Kaczorze”. Po dwumiesięcznych zmaganiach naszych aktorów przyszedł czas zaprezentowania zdobytej wiedzy, własnej twórczości i uzdolnień przed szerszą publicznością. Dnia 26 października odbyła się premiera spektaklu powstałego w trakcie zadania pt . ”Pyza na łęczyńskich dróżkach”.

To było wyjątkowe przedstawienie! Sala gimnastyczna Gimnazjum w Spiczynie pękała w szwach! Przybyło około 400  gości , były to dzieci z opiekunami ze wszystkich szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy i nie tylko, bo przyjechały dzieci z przedszkola w Łuszczowie i Turce. Nie zabrakło przyjaciół, rodziców , dziadków i rodzeństwa aktorów. Rezultat był zachwycający! Pomimo tremy, aktorzy spisali się znakomicie, dekoracja sali była przepiękna! Starania osób zaangażowanych w przygotowanie przedstawienia zostały docenione - wszyscy  uważnie oglądali spektakl, a na koniec nagrodzili gromkimi brawami.

W przygotowanie przedsięwzięcia włożyliśmy wiele pracy i trudu. Jednak premiera przedstawienia utwierdziła nas w przekonaniu ,że należy zaangażować się w rywalizację w konkurach grantowych. I choć nie zawsze się udaje, to nie można się poddawać, bo naprawdę warto!

 


Autor: Gmina Spiczyn
Powrót