Kultura i sport

Akademia Kreatywnych Artystów

Akademia Kreatywnych Artystów

Gminna Biblioteka Publiczna w Spiczynie wzięła udział w konkursie grantowym „Młodzi Lubią Kulturę. Lubelska Sieć Edukacji Kulturalnej” realizowanego ze wsparciem Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018”, którego organizatorem w województwie lubelskim jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Miło jest nam poinformować, że jeden z projektów pod nazwą „AKADEMIA KREATYWNYCH ARTYSTÓW”, otrzymał grant na program edukacyjny skierowany do dzieci  z Gminy Spiczyn.  Partnerami projektu są: Szkoła Podstawowa w Spiczynie, Stowarzyszenie Nasza Świetlica „Pomocna Dłoń”, Gminne Centrum Kultury w Ziółkowie, Gimnazjum w Spiczynie im. Jana Pawła II.                       

Celem głównym projektu jest zainteresowanie uczniów szkół podstawowych sztuką i kulturą. Realizacja zadania umożliwi uczestnikom zetknięcia się z profesjonalnym teatrem, edukacją i praktyką teatralną, które stworzą dzieciom szansę aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz indywidualnego rozwoju.  

Zadanie rozpoczęły  zajęcia z bajkoterapii. Obecnie  prowadzone są warsztaty teatralne oraz plastyczne.  W ostatnim tygodniu września 40 osobowa grupa dzieci, która uczestniczy w warsztatach pojechała do Teatru Lalki i Aktora im. H. Ch. Andersena w Lublinie na spektakl pt. „Baśń o zaklętym kaczorze”.                                                                                                                                    

Na zakończenie realizacji zadania zostanie zorganizowane spotkanie podsumowujące projekt na którym odbędzie się premiera przedstawienia powstałego w trakcie zadania.

 

Źródło: http://www.gbp.spiczyn.pl/art,102,akademia-kreatywnych-artystow


Autor: Gmina Spiczyn
Powrót