Kultura i sport

Trzy medale seniorów „ISKRY” Spiczyn na Mistrzostwach Polski w Białogardzie

Trzy medale seniorów „ISKRY” Spiczyn na Mistrzostwach Polski w Białogardzie

W dniach od 19 do 21 maja 2017 r. w Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach – styl wolny.
Zawodnicy „ISKRY” zdobyli aż 3 brązowe medale, co w 27 letniej historii klubu jest osiągnięciem wybitnym:
  • Bartłomiej Żuraw zdobył brązowy medal i III miejsce w kategorii wagowej 74 kg
  • Hubert Mazurek zdobył brązowy medal i III miejsce w kategorii wagowej 74 kg
  • Andrzej Hermanowski zdobył brązowy medal i III miejsce w kategorii wagowej 86 kg
  • Sabastian Chodun zajął V miejsce w kategorii wagowej 74 kg.
W całej historii klubu zawodnicy dotychczas zdobyli tylko dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach – styl wolny, a obecnie aż trzy krążki na jednych zawodach i VI miejsce w punktacji drużynowej.
 
Zawodnicy bardzo ciężko przygotowywali się do tego startu, zarówno pod względem wytrzymałościowym, siłowym, jak i mentalnym. W trakcie walk musieli się zmierzyć  z różnymi dolegliwościami, ale w końcowym efekcie wszystko się powiodło i z radością odbierali zasłużone medale. 
 
Zapasy, to bardzo trudny i ciężki sport, w którym oprócz dużej siły  i wytrzymałości, potrzebne są umiejętności techniczne oraz ogromna odporność psychiczna, która pozwala zawodnikom zareagować i zmienić taktykę walki w zależności od zmieniającego się przebiegu walki.
 
Radość w narożniku zawodników „ISKRY” była ogromna. Decydujące walki kończyły się wprawdzie sukcesem, ale nieznaczną różnicą punktową i rozstrzygały się w ostatnich sekundach.
 
To dobry rok dla „ISKRY”, ponieważ w chwili obecnej zawodnicy zdobyli już 3 medale na Mistrzostwach Polski Kadetów i 3 medale na Mistrzostwach Polski Seniorów.
 
Zdobywali też medale na Łotwie i Ukrainie oraz na Pucharze Polski, o czym informowaliśmy wcześniej. Smaczkiem tych osiągnięć jest fakt, że kadeci „ISKRY” Spiczyn po trzech turniejach mistrzowskich w 2017 r. w Rankingu Sport Zony na najskuteczniejszy klub w Polsce zajmują obecnie I miejsce na 80 klubów biorących udział w rywalizacji.
 
To wspaniałe osiągnięcia, które na trwałe zapiszą się w historii klubu.
 
Gratulujemy zawodnikom i trenerowi Tomaszowi Żurawiowi i życzymy powodzenia.
 

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót