Kultura i sport

 Ślubowanie pierwszoklasistów

 Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Spiczynie.

„My się szkoły nie boimy… „ślub będziemy brać ze szkołą” – takie między innymi słowa popłynęły z ust pierwszoklasistów w czasie jednej z ważniejszych uroczystości szkolnych jaką jest ślubowanie i pasowanie na uczniów.

W dniu 28 października 2022 r. w Szkole Podstawowej w Spiczynie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Wcześniej przez wiele godzin solidnie, z pełnym zaangażowaniem przygotowywali się do tego szczególnego dnia, chcąc jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i wokalne
w okolicznościowym programie   Odświętnie ubrani, z biretami na głowach, uśmiechnięci, podekscytowani bohaterowie dnia stanęli w sali gimnastycznej przed licznie zgromadzonymi rodzicami oraz Panią Wójt Dorotą Zofią Szczęsną.

Już na wstępie zaskoczyli wszystkich obecnych pięknym wykonaniem hymnu państwowego, a następnie wraz ze swoimi rodzicami złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. „Ślubujemy naszej Szkole, Nauczycielom i Rodzicom, że będziemy solidnymi i pilnymi uczniami” – wybrzmiały słowa przyrzeczenia pierwszaków. Po ślubowaniu Pani Dyrektor Maria Bielecka dokonała symbolicznego aktu pasowania ich na uczniów. Świadkami tego doniosłego wydarzenia byli wzruszeni i zapewne dumni ze swoich pociech rodzice.

Pani Wójt Dorota Zofia Szczęsna skierowała do pierwszoklasistów wiele serdecznych słów, a z okazji tego wydarzenia wręczyła pamiątkowe upominki. Dzieci otrzymały także pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk Pani dyrektor Marii Bieleckiej.

Ten radosny dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Kochanym Pierwszoklasistom serdecznie życzymy, żeby zawsze przychodzili do szkoły
z przyjemnością, żeby spędzanie w niej czasu – wśród kolegów, koleżanek   i nauczycieli sprawiało im jak najwięcej radości, żeby wspólna nauka szła „jak z płatka” i była prawdziwą przygodą. Szanownym Rodzicom życzymy, żeby dzieci  jak najczęściej dostarczały im powodów do dumy, radości i satysfakcji.


Autor: Gmina Spiczyn
Powrót