Kultura i sport

OSP w Jawidzu

OSP w Jawidzu najlepsza w zawodach sportowo - pożarniczych

W dniu 12 czerwca br. na lotnisku w Nadrybiu odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu łęczyńskiego. Pośród 42 jednostek w rywalizacji mężczyzn stawiły się reprezentacje wszystkich jednostek OSP z terenu naszej gminy. W rywalizacji kobiet wystartowała drużyna OSP w Jawidzu.

Zawody są rokrocznie podsumowaniem poziomu przygotowania sprzętowego i wyszkolenia naszych ochotników. Jest to także doskonała okazja do rywalizacji z innymi drużynami. W ubiegłym roku zawody nie odbyły się z uwagi na pandemię, natomiast w dniu wczorajszym rozgrywki strażackie dostarczyły licznie zebranej publiczności wiele emocji i wrażeń. Dodatkowo piękna i słoneczna pogoda sprzyjała rywalizacji.

Pierwsza konkurencja to bieg sztafetowy 7x50 m z przeszkodami, natomiast druga to ćwiczenia bojowe. Poza konkurencjami odbyła się także musztra, która nie była brana pod uwagę do ogólnej punktacji.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w konkurencji kobiet najlepsze pośród wszystkich reprezentacji okazały się panie z OSP w Jawidzu, zdobywając nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Spiczyn, Panią Dorotę-Zofię Szczęsną.

W konkurencji mężczyzn najlepszy rezultat uzyskali druhowie z OSP w Ostrówku gm. Puchaczów, zdobywając puchar Prezesa ZP OSP RP w Łęcznej dh Andrzeja Chabrosa.

W klasyfikacji Gminy Spiczyn I miejsce zajęli druhowie z OSP w Jawidzu. II miejsce OSP w Spiczynie  i III miejsce OSP w Ziółkowie. Na IV miejscu znaleźli się druhowie z OSP w Charlężu, a dalej kolejno OSP w Januszówce i OSP w Zawieprzycach Kolonii.

Dyplomy i nagrody dla trzech najlepszych drużyn, ufundowane przez Wójta Gminy Spiczyn, Panią Dorotę-Zofię Szczęsną, wręczył prezes ZG OSP RP w Spiczynie dh Jacek Krzysiak, który serdecznie pogratulował uczestnikom wyrażając zadowolenie, że wszystkie jednostki wystawiły swoje reprezentacje do zawodów.


Autor: Gmina Spiczyn
Powrót