Kultura i sport

Druzyna

ISKRA Spiczyn na Słowacji

15 maja 2022r. odbył się w Sninie na Słowacji Międzynarodowy Turniej zapaśniczy młodzików i kadetów (IV Memoriał Jano Źydika). Wzięło w nim udział 110 zawodników z 6 krajów: Węgry, Czechy, Rumunia, Mołdawia, Słowacja i Polska. Wśród uczestników znalazło się 6 zawodników ISKRY Spiczyn: Nikodem Bogusz, Szymon Stefaniak, Antoni Matyjaszczyk, Wojciech Gajos, Krzysztof Jóźwiak i Oskar Żukowski.

Nasi zawodnicy wspaniale zaprezentowali się na słowackich matach.

Dwóch zawodników zdobyło złote medale: Oskar Żukowski zdominował kategorię wagową 48kg (kadet), wygrywając cztery walki – wszystkie przed czasem i Antoni Matyjaszczyk zwyciężył w kategorii 58kg (młodzik)– również wygrywając cztery walki.

Srebrny medal zdobył Krzysztof Jóźwiak w kategorii wagowej 69kg (młodzik).

Brązowy medal zdobył Wojciech Gajos w kategorii wagowej 59kg (młodzik).

Po dwuletniej przerwie ponownie pojawiliśmy się w Sninie i mam nadzieję, że Słowacy również odwiedzą nas na corocznym Turnieju Mikołajkowym, który organizujemy w grudniu.

ISKRA Spiczyn już od 20 lat przyjaźni się z przedstawicielami klubu Slawi Snina, a Jano Źydik – słowacki trener i zawodnik, którego pamięci był organizowany Turniej, wielokrotnie przyjeżdżał do Spiczyna ze swoimi zawodnikami.

Liczymy na dalszą, wieloletnią i obustronną współpracę z naszymi przyjaciółmi ze Słowacji.

Trener LKS „ISKRA” Spiczyn – Tomasz Żuraw

 

 


Autor: Gmina Spiczyn
Powrót