Kultura i sport

Zawodnik LKS „ISKRY” Spiczyn - Oskar Żukowski – Wicemistrzem Polski

Zawodnik LKS „ISKRY” Spiczyn - Oskar Żukowski – Wicemistrzem Polski

W dniach od 06 do 08 maja 2022r. w Suwałkach odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Doskonale spisał się Oskar Żukowski, który zdobył srebrny medal w kategorii 45 kg i tym samym został Wicemistrzem Polski.

W bardzo zdecydowany sposób, przed czasem i bez straty punktu, wygrał walkę ćwierćfinałową i półfinałową i dopiero w finale uległ zawodnikowi z „Grunwaldu” Poznań, przy wyniku 2:2 (przy wyniku remisowym wygrywa ten, kto zdobył ostatni punkt techniczny).

To ogromny, kolejny sukces Oskara Żukowskiego, który już od trzech lat zdobywa medale na Mistrzostwach Polski i Pucharach Polski, co świadczy o jego ciągłym rozwoju popartym systematyczną pracą i talentem.

Nasz zawodnik jest członkiem Kadry Narodowej kadetów w zapasach w stylu wolnym i posiada pierwszą klasę sportową. Razem z trenerem Tomaszem Żurawiem mają przed sobą w tym roku jeszcze wiele wyzwań sportowych, miedzy innymi: udział w turnieju na Słowacji i w Ogólnopolskim Turnieju U15 – który jest eliminacją zawodników 15 letnich do Mistrzostw Europy w tej grupie  wiekowej.

 

 Życzymy Oskarowi i trenerowi dalszych sukcesów.

 


Autor: Gmina Spiczyn
Powrót