Kultura i sport

Ekran komputera

ŚMIECHEM-ŻARTEM

Śmiechem-żartem, to temat przewodni organizowanego już po raz 25 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Organizatorem etapu powiatowego jest Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej, natomiast etapu gminnego Gminna Biblioteka Publiczna w Spiczynie.

Podczas kolejnych zmagań konkursowych najczęściej prezentowane były utwory o tematyce smutnej, czasem tragicznej, w związku z tym organizatorzy wpadli na pomysł, aby „rozweselić” ten jesienny konkurs i zaproponowali wskazany powyżej temat.

W literaturze można było wybierać dowoli, liczyła się wyobraźnia i pomysłowość uczniów. Do etapu gminnego konkursu zgłosiło się 13 uczestników. Z uwagi na obostrzenia covidowe konkurs został przeprowadzony w formie on-line. Uczestnicy nadesłali swoje nagrania prezentowanych utworów, a jury zwracając uwagę na wybór i dobór tekstu, kulturę słowa oraz interpretację utworu przyznawało noty dla wykonawców.

Przewodnicząca Jury Pani dr Monika Bogusz – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej zwracała dość często uwagę na dostosowanie tekstu do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora.

Podsumowując wszystko co powyżej napisaliśmy, jak również biorąc pod uwagę ogólny wyraz artystyczny Jury w składzie:  Pani dr Monika Bogusz – dyrektor PBP w Łęcznej, Pani Natalia Dudek – bibliotekarz GBP w Spiczynie, Pan Sławomir Kamiński – inspektor Urzędu Gminy Spiczyn postanowiło   nominować do etapu powiatowego następujące osoby:

  1. Martyna Gajos,
  2. Anna Koba,
  3. Antoni Matyjaszczyk,
  4. Michał Maziarczyk.

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

  1. Jowita Gąsior,
  2. Dominik Żebrowski,
  3. Edyta Żmuda.
Teraz będziemy trzymać kciuki za naszych przedstawicieli podczas eliminacji powiatowych.

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót