Kultura i sport

Pierwszoklasiści

Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Jawidzu

Miniony piątek 29 października br. w Szkole Podstawowej im. J. H. Andersena w Jawidzu był dniem szczególnym. Odbyła się tam bowiem uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas pierwszych, które rozpoczęły naukę w murach tej szkoły.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in.: Zastępca Wójta Gminy Spiczyn Pani Bernadeta Przybylska–Bartnik. Dyrektor szkoły Pan Jerzy Bartosiewicz, a także grono rodziców.    

Bohaterami wydarzenia było jedenastu pierwszoklasistów, którzy w gustownych biretach i niebieskich krawatach prezentowali się znakomicie.

Witam wszystkich na lewo, na prawo. Jak Wam się spodoba, proszę, bijcie brawo. ” – tymi słowami rozpoczęła się prezentacja wiadomości i umiejętności, które już pierwszaki zdobyli w szkole. Każdy uczeń „pochwalił się”  przed zebranymi- były wierszyki, a także piosenki.

Z wielką powagą, przed pocztem sztandarowym,  uczniowie  ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor  dokonał  symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni pełnoprawnymi członkami szkolnej rodziny.

W tak ważnym dniu nie zabrakło upominków. Pani Bernadeta Przybylska – Bartnik w imieniu władz gminy wręczyła uczniom pluszaki i zestawy flamastrów, a wychowawczyni klasy Pani Magda wręczyła pamiątkowe dyplomy. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów.

 


Autor: Gmina Spiczyn
Powrót