Kultura i sport

d

ZAWODNIK ISKRY – OSKAR ŻUKOWSKI NA FALI SUKCESÓW

Oskar Żukowski to młody, utalentowany i bardzo utytułowany zawodnik LKS „ISKRA” Spiczyn. Od wielu lat trenuje zapasy razem ze swoim bratem Oliwierem, przy ogromnym zaangażowaniu ze strony rodziców. W ostatnim czasie Oskar dwukrotnie stawał na podium w prestiżowych zawodach zapaśniczych.

18.09.2021r. w Rzeszowie zwyciężył w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików „Region C”, a następnie po raz pierwszy wystartował w wyższej grupie wiekowej – kadet na Pucharze Polski w Chęcinach w dniach 01-03.10.2021r. Oskar zdobył na tych zawodach II miejsce, przegrywając tylko z Mistrzem Polski – Alanem Bijakiem ze Zgierza.

To ogromny sukces, który jest potwierdzeniem, że Oskar Żukowski wspaniale rozwija się sportowo, dając nadzieję na następne osiągnięcia. Przypomnijmy, że Oskar to brązowy medalista Mistrzostw Polski młodzików z 2019r. i wicemistrz Polski młodzików z 2020r.

Już na początku grudnia, we Włodawie, odbędą się kolejne Mistrzostwa Polski młodzików, a Oskar będzie brał w nich udział, jako najstarszy rocznik uprawnionych zawodników.

Trzymamy kciuki i z całego serca życzymy, aby do tak wspaniałej medalowej kolekcji dołożył następne trofeum, być może złote.

Pozdrawiamy!

Trener LKS „ISKRA” Spiczyn

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót