Kultura i sport

Sukces Konrada Wójcika i Klaudiusza Pachuty z „ISKRY” Spiczyn  na kraśnickich matach

Sukces Konrada Wójcika i Klaudiusza Pachuty z „ISKRY” Spiczyn na kraśnickich matach

W Kraśniku w dniach 24-25 listopada 2016 r. odbył się XXV Turniej Zapaśniczy o Puchar Ziemi Kraśnickiej Kadetów i Juniorów w mocnej krajowej i międzynarodowej obsadzie (Kanada, Niemcy, Łotwa, Białoruś, Słowacja).

Dwóch zawodników „ISKRY” Spiczyn po bardzo zaciętych pojedynkach doszło                 aż do finałów w swoich kategoriach wagowych:

- Klaudiusz Pachuta zajął II miejsce w kat. wagowej 54 kg

- Konrad Wójcik      zajął II miejsce w kat. wagowej 63 kg.

To ogromny sukces dla obu zawodników, aby dotrzeć do finałów obaj musieli wygrać po 4 pojedynki i dopiero w walce o miejsce I ponieśli porażki. Wynik Klaudiusza i Konrada potwierdza, że obaj należą do ścisłej czołówki krajowej, co napawa optymizmem na rok przyszły.

W turnieju wzięło udział jeszcze dwóch zawodników „ISKRY” Spiczyn:

- Jakub Chmielewski – 63 kg

- Gabriel Pełka – 66 kg w kategorii wiekowej „Junior”.

Ciekawostką był fakt, że w sobotę 24.11.2016 r. – wieczorem, odbył się mecz Polska – Kanada, w którym w reprezentacji Polski w kat. 54 kg wystąpił Klaudiusz Pachuta i uległ on Mistrzowi Kanady 12:2, co było przyjęte ze smutkiem w narożniku trenerskim. Dzień później, czyli w niedzielę, Klaudiusz Pachuta stoczył ponownie pojedynek z zawodnikiem  z Kanady o wejście do finału i tutaj role się cudownie odmieniły, ponieważ nasz zawodnik skutecznie się zrewanżował i wygrał 6:2, co narożnik trenerski wprawiło w ogromną radość. Jak widać wnioski z popełnionych błędów zostały wyciągnięte.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Gmina Spiczyn