Aktualności

Nowy plac dla uczniów Szkoły Podstawowej w Jawidzu

Nowy plac dla uczniów Szkoły Podstawowej w Jawidzu

Zakończyła się budowa placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej w Jawidzu. Najmłodsi uczniowie mogą już korzystać z karuzeli, czworoboku sportowego, zjeżdżalni, tunelu czy wejścia wspinaczkowego. Projekt zrealizowano w ramach konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Szacuje się, że w ciągu roku z obiektu skorzysta ok. 400 osób.
Z placu zabaw skorzystają dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkoły w Jawidzu oraz placówek z sąsiednich miejscowości. Będzie to także miejsce spotkań rodziców, zajęć pozalekcyjnych oraz organizacji wydarzeń szkolnych i sołeckich.
 
– Ważną rolę w naszym prawidłowym rozwoju już od najmłodszych lat pełni ruch i pobyt na świeżym powietrzu. Zajęcia na placu zabaw wspierają zarówno fizyczną, jak i umysłową sprawność dziecka, które może na nim ćwiczyć m.in. koordynację ruchową. Nowy plac zabaw to pierwszy tego typu obiekt w naszej miejscowości – mówi Jerzy Bartosiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Hansa Christiana Andersena.
 
Partnerami projektu są: Urząd Gminy w Spiczynie, Gminna Biblioteka Publiczna w Spiczynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jawidzu oraz Parafia Rzymsko-Katolicka w Jawidzu.
 
Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i  kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Spiczyn PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV relacji Chełm-Lublin Systemowa, który wzmocni bezpieczeństwo energetyczne i niezawodność dostaw energii w południowo-wschodniej części kraju.
 
Więcej informacji o działalności organizatora konkursu dostępnych jest na stronie raport.pse.pl.

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót