Aktualności

Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2016

Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2016

Dożynki Powiatowe to jedna z największych imprez kulturalno-rozrywkowych na terenie powiatu łęczyńskiego, w której udział chętnie biorą nie tylko rolnicy, ale wszyscy mieszkańcy regionu. W tym roku impreza odbędzie się 28 sierpnia w Cycowie.

Radosne świętowanie po zakończeniu zbiorów to okazja do podtrzymywania lokalnych zwyczajów kultury ludowej, ale też dobrej zabawy. Do tradycyjnych elementów imprezy należą: korowód dożynkowy, dziękczynna Msza Święta, dzielenie chlebem, konkurs wieńców i potraw regionalnych, wystawa płodów rolnych i rękodzieła ludowego, prezentacje lokalnych zespołów.

Podczas bloku rozrywkowego, pokaz iluzji i humoru na najwyższym poziomie zaprezentuje Piotr Denisiuk z Lublina, a do zabawy w rytmie rock’n’rolla publiczność zaprosi lubelski zespół "Backbeat", który z grania coverów (m.in. Elvis Presley, Chuck Berry, Little Richard, The Beatles) uczynił prawdziwą sztukę. Na dożynkowej scenie wystąpi również białoruski zespół "Ekspress" z partnerskiego Rejonu Lachowickiego, a także "Bębnoludy" z warsztatów terapii zajęciowej w Janowicy. O godz.19.00 uczestnikom imprezy zaprezentuje się 8 kandydatek ubiegających się o tytuł Miss Dożynek. Gwiazdą wieczoru będzie młody, popularny wokalista Rafał Brzozowski, którego przeboje „Tak blisko”, „Za mały świat” oraz „Nie mam nic” zna cała Polska. Najwytrwalszych zapraszamy na zabawę z zespołem "Pozytyvni.pl".

Imprezie będzie towarzyszyła akcja honorowego krwiodawstwa - na wszystkich jej uczestników czekają upominki: zestawy promocyjne i rodzinne bilety do Poleskiego Parku Narodowego, bezpłatne wejściówki i zaproszenie na Festiwal Trzech Kultur od Muzeum- Zespół Synagogalny we Włodawie. O godz. 17.15 na scenie, wśród osób które oddały krew odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych: sprzęt AGD od WAMEX S.A., talony do restauracji "Emocja" w Łęcznej i "Country" w Kolonii Łuszczów, zestawy gadżetów od LW "Bogdanka" S.A.

Na licznych stoiskach na uczestników imprezy będzie czekało wiele atrakcji i konkursów. Nie zabraknie również wesołego miasteczka dla dzieci.
Autor: Gmina Spiczyn
Powrót