Aktualności

Informacja dla mieszkańców Gminy

Informacja dla mieszkańców Gminy

Geofizyka Kraków S.A informuję, że prowadzone będą badania geofizyczne w celu zbadania struktur geograficznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów.

 

Geofizyka Kraków S.A. informuje, że na terenie Gminy Spiczyn (Bystrzyce, Charlęż, Kijany, Ludwików, Łuszczów I, Łuszczów II, Łuszczów Kolonia, Nowogród, Spiczyn, Stawek, Stoczek, Ziółków) prowadzone  będą badania geofizyczne w celu zbadania struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. 

Prace polegają na tymczasowym, pieszym rozłożeniu kabla pomiarowego koloru pomarańczowego o średnicy 8 mm wraz z czujnikami na powierzchni ziemi, jedynie na okres przeprowadzanych badań. Jego zadaniem jest rejestracja fali sejsmicznej. Po zakończeniu prac kabel jest zabierany. 

Linia badawcza kablowa zostanie oznakowana przez geodetów palikami barwy żółtej.

Sprzęt geofizyczny jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Rozkładany przewód nie przewodzi prądu, a nad całością prac czuwają wykwalifikowani pracownicy.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość i nieutrudnianie prac. Za wszelkie powstałe szkody spowodowane naszymi pracami zostaną wypłacone odszkodowania. 

Planowany termin  wykonania całości prac terenowych: 

- rozpoczęcie: 01.02.2016 r.

- zakończenie: 30.06.2016 r.


Autor: Gmina Spiczyn
Powrót