Aktualności

 Paweł Woliński z „ISKRY” Spiczyn - II na Świecie!

Paweł Woliński z „ISKRY” Spiczyn - II na Świecie!

Mistrzostwa Świata w Zapasach Weteranów zgromadziły rekordową liczbę zawodników. Do stolicy Grecji w dniach 13-18 zjechało się ponad 700 zapaśników z 46 krajów. Najliczniej reprezentowane były USA, Iran, Turcja i Rosja.
 
 
 
Polskę reprezentowało 16 zawodników min. Paweł Woliński zawodnik Iskry Spiczyn. W pierwszej rundzie pokonał kolegę z reprezentacji Ireneusza Pepłowskiego (10:0) i awansował do ćwierćfinału, gdzie pokonał przez przewagę techniczną Hamza Erguta (19:8) z Turcji, a w półfinale po bardzo zaciętej walce okazał się lepszy od reprezentanta Iranu Jafara Karbalaezadeha(10:6) i awansował do finału. W walce finałowej uległ reprezentantowi USA Grantowi Johnsonowi i zajął wspaniałą drugą lokatę! 
 
Osiągnięty sukces jest tym bardziej spektakularny ponieważ w Dywizji A, gdzie startował Pan Paweł Woliński, walczyli zawodnicy, którzy jeszcze nie tak dawno reprezentowali swoje kraje na mistrzostwach Europy, Świata czy Igrzyskach Olimpijskich. 
 
Prawie dwumiesięczne przygotowania na treningach razem z czynnymi zawodnikami „ISKRY” Spiczyn dały ogromny efekt i pewność, że Paweł jest przygotowany i może podjąć próbę rywalizacji w Grecji. Okazało się, że wysiłek i determinacja doprowadziły do wielkiego sukcesu w kolebce zapasów, jaką są Ateny.
 
Gratulujemy!

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót