Aktualności

Złota Gala Zapaśnicza w Zgierzu

Złota Gala Zapaśnicza w Zgierzu

W dniach od 24 do 26 kwietnia 2015 r. w Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, klasycznym i zapasach kobiet. Organizatorzy przygotowali te mistrzostwa perfekcyjnie pod względem organizacyjnym i sportowym.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, czego świadkami była licznie zebrana publiczność i zaproszeni goście. Formuła złotej gali zapaśniczej z barwną i atrakcyjną oprawą muzyczną i multimedialną zaspokoiła wszystkich sympatyków zapasów, o czym można się było przekonać w prawie 3 godzinnej transmisji telewizyjnej w TVP Sport.
 
W tych mistrzostwach wzięło udział trzech zawodników „ISKRY” Spiczyn: Bartłomiej Żuraw w kat. 74 kg, Andrzej Hermanowski w kat. 86 kg i Hubert Mazurek w kat. 86 kg, który zdobył 3 miejsce i brązowy medal, wygrywając w walce o 3 miejsce z Tomaszem Jonkiszem – Slavia Ruda Śląska. Andrzej Hermanowski zajął 5 miejsce, ulegając w pojedynku o brązowy medal z Krzysztofem Sadowikiem ze Śląska Milicz. Medal brązowy Huberta Mazurka jest jedynym dla województwa lubelskiego w rywalizacji mężczyzn. W historii „ISKRY” Spiczyn to drugi medal w Mistrzostwach Polski Seniorów.
Gratulujemy!
 

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót