Aktualności

Przy Szkole Podstawowej w Jawidzu powstanie nowy plac zabaw

Przy Szkole Podstawowej w Jawidzu powstanie nowy plac zabaw

W Jawidzu powstanie nowy plac zabaw. Nowa przestrzeń dla najmłodszych mieszkańców miejscowości i ich rodzin zostanie wybudowana przy Szkole Podstawowej w Jawidzu. Projekt zostanie zrealizowany w ramach konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Szacuje się, że w ciągu roku z obiektu skorzysta ok. 400 osób.
Z placu zabaw skorzystają dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkoły w Jawidzu oraz placówek z sąsiednich miejscowości. Będzie to także miejsce spotkań rodziców, zajęć pozalekcyjnych oraz organizacji wydarzeń szkolnych i sołeckich. Partnerami projektu są: Urząd Gminy w Spiczynie, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jawidzu, Ochotnicza Straż Pożarna w Jawidzu, Koło Gospodyń Wiejskich w Jawidzu oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Spiczynie.
 
Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Spiczyn PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV relacji Chełm-Lublin Systemowa, który wzmocni bezpieczeństwo energetyczne i niezawodność dostaw energii w południowo-wschodniej części kraju.
 
Więcej informacji o działalności organizatora konkursu dostępnych jest na stronie raport.pse.pl.
 
logo

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót