Aktualności

IKP - Internetowe Konto Pacjenta

IKP - Internetowe Konto Pacjenta

Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło w maju 2018 r. usługę dla obywateli Internetowe Konto Pacjent (IKP).
IKP jest internetową aplikacją dostępna pod linkiem: https://pacjent.gov.pl/, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach.
 
Aplikacja jest w trakcie rozwoju, ale już teraz dzięki niej można odebrać i zrealizować e-receptę, a następnie między innymi weryfikować historie zrealizowanych recept mając tym samym dostęp np. do dawkowania jakie zalecił lekarz czy do wykazu zakupiownych w ostatnim czasie leków.
 
Logując się IKP mamy również dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, a w przypadku rodziców również do analogicznych danych dla swoich dzieci. Za pomocą tej aplikacji można wypełnić ankietę zdrowego stylu życiai dowiedzieć się o możliwości skorzystania z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej.
 
To tylko część funkcjonalności, a praktycznie z każdym kwartałem jest ich coraz więcej. Wkrótce w IKP będzie można sprawdzić m.in. swoje deklaracje lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki.
 
Dostęp do IKP można uzyskać za pomocą dwóch prostych kroków:
  1. Założenia Profilu zaufanego - jeśli jeszcze nie jest założony,
  2. Logowanie do IKP następuję na stronie: www.pacjent.gov.pl za pomocą Profilu Zaufanego.
 
Warto zwrócić uwagę, że logowanie do IKP poprzez Profil Zaufany gwarantuje pełne bezpieczeństwo.
 
 

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót