Aktualności

„Do Hymnu” - ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

„Do Hymnu” - ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

Organizowany w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Szanowni Państwo, już w najbliższą środę, 10 października o godz. 12:30 w Szkole Podstawowej w Jawidzu oraz o godz. 14:00 w Szkole Podstawowej w Spiczynie, odbędą się przesłuchania do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu".

Jest to wydarzenie organizowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W konkursie bierze udział 300 szkół, w których co najmniej połowa uczniów zaśpiewa Mazurek Dąbrowskiego i dwie inne, wybrane pieśni hymniczne. W sumie hymn zaśpiewa 50 000 tysięcy uczniów i uczennic w szkołach w całej Polsce. W jednej ze szkół zaśpiewa jednocześnie 700 dzieci! Przesłuchania potrwają jeszcze do końca października, a zwycięzców poznamy w II połowie listopada.

Wszystkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie Narodowego Centrum Kultury: www.dohymnu.nck.pl

W zakładce „Do pobrania” są materiały graficzne, regulamin, itp., a w poniższym linku znajduje się krótki zwiastun konkursu:

https://www.youtube.com/watch?v=E8Ejn4B6YWo

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontaktowanie się z sekretariatem Szkoły lub bezpośrednio z Narodowym Centrum Kultury.

Z wyrazami szacunku,

Monika Derenda

Koordynatorka konkursu „Do Hymnu”

Organizator konkursu: Narodowe Centrum Kultury


Autor: Gmina Spiczyn
Powrót