Aktualności

Sadownicy z Lubelszczyzny! To wydarzenie jest dla Was

Sadownicy z Lubelszczyzny! To wydarzenie jest dla Was

Jesteś plantatorem truskawek, malin, porzeczek lub innych owoców miękkich? Chcesz poprawić swoje zbiory i zwiększyć zyski? Interesują Cię nowe technologie i innowacje w uprawach? Chcesz dowiedzieć się jak pokonać kryzys w branży i jak będzie rozwijał się rynek owocowy w przyszłym roku? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć już 6 i 7 października w Lublinie, gdzie odbędą się Targi Sadownicze BEST BERRIES. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
W sobotę 6-go i niedzielę 7-go  października 2018 r. na terenie Targów Lublin S.A., przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie odbędzie się najważniejsze w Polsce wydarzenie dla producentów owoców miękkich, sadowników i szkółkarzy – Targi Sadownicze BEST BERRIES. To już IV edycja imprezy.  
 
Dwudniowe Targi są doskonałą okazją do odbycia spotkań w gronie profesjonalistów, zasięgnięcia porad na temat najnowszych technologii stosowanych w sadownictwie i uprawie owoców miękkich. Poza prezentacją ponad 100 wystawców, zostaną zorganizowane 2 konferencje:
  • 6 października – konferencja „Biostymulacja w uprawach sadowniczych”
  • 7 października – II Wschodnia Konferencja Truskawkowa
Dodatkowo w tym roku przygotowujemy specjalne widowisko, którego jeszcze nigdy w Polsce nie było – pokaz pracy maszyn sadowniczych na hali. Ta nietypowa prezentacja, przyciągająca uwagę zwiedzających na zagranicznych targach rolniczych, swój polski debiut będzie miała właśnie podczas Targów BEST BERRIES 2018.  Podczas wydarzenia zostanie również rozstrzygnięty konkurs „Rolnik Lubelszczyzny 2018”, organizowany przed Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.
 
Bardzo ważną częścią Targów będzie debata na temat przyszłości polskich owoców miękkich. Niskie ceny w skupach, nieopłacalność upraw,  napływ owoców miękkich zza wschodniej granicy – to główne problemy, które w tym roku dotknęły przedstawicieli branży sadowniczej w Polsce. Jak poradzić sobie z kryzysem? Na te i inne pytania odpowiedzą, podczas Targów BEST BERRIES, przedstawiciele najważniejszych instytucji, kierujących polskim rolnictwem.
 
Lubelszczyzna jest liderem na owocowej mapie Polski. Znajduje się tu aż 52 000 h upraw owoców miękkich, co stanowi ponad 1/3 wszystkich tego typu upraw w Polsce. Dlatego w szczególny sposób zapraszamy na Targi sadowników właśnie z naszego regionu, jako silnych i opiniotwórczych reprezentantów branży. W ubiegłorocznej edycji Targów Best Berries wzięło udział ok. 3 000 zwiedzających.
 
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Szczegóły na ww.bestberries.targi.lublin.pl.
 
Osoba do kontaktu ze zwiedzającymi:
 
Monika Daniel
 
 
Tel: (81) 458 15 26
 

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót