Aktualności

Ślubowanie

Ślubowanie pierwszoklasistów

Uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej stanowi przeżycie nie tylko dla samych uczniów, ale także ich rodziców, nauczycieli i wychowawców. Taka uroczystość przygotowana została w dniu wczorajszym w Szkole Podstawowej w Spiczynie.

Na sali gimnastycznej zgromadzili się pierwszoklasiści, którzy w pięknych biretach i odświętnych strojach wyglądali wyjątkowo dostojnie. Podniosły charakter uroczystości podkreśliło odśpiewanie przez zgromadzonych hymnu państwowego. Po hymnie rodzice mieli okazję obejrzeć przygotowany przez swoje pociechy krótki, ale jakże atrakcyjny program artystyczny, który nagrodzili rzęsistymi brawami.

Następnie dyrektor szkoły, Pani Maria Bielecka odczytywała tekst ślubowania, a bohaterowie uroczystości z ogromną powagą powtarzali słowa przysięgi. Rodzice uczniów również zapewnili, że będą wspierać swoje pociechy i pomagać im przez wszystkie lata nauki.

Po dokonaniu przez Panią dyrektor aktu pasowania na ucznia, pierwszoklasiści otrzymali zestawy łakoci ufundowane przez Radę Rodziców.

Wiele ciepłych słów skierowała do uczniów Pani Wójt Dorota Szczęsna. Wszyscy mamy nadzieję, - mówiła m.in. - że ten ważny dzień zostanie na długo w Waszej pamięci. Po czym każdemu z nich wręczyła upominki. Przyczynią się one z pewnością do tego, aby umilić trudny czas nauki szkolnej.

 

 


Autor: Gmina Spiczyn
Powrót