Aktualności

Karetki przed budynkiem

Liczba zaszczepionych w naszej gminie przekroczyła 2 tys.

W dniu dzisiejszym zawitał do Spiczyna szczepieniobus., który stacjonował od godz. 9oo do godz. 13oo. Szczepienia rozpoczęły się z lekkim opóźnieniem, z uwagi na panującą już z rana wysoką temperaturę na zewnątrz. Zapadła decyzja, aby przenieść punkt do miejscowej strażnicy OSP. Tutaj w komfortowych warunkach, z pełną klimatyzacją szczepienie chętnych osób przebiegło bardzo sprawnie. Działo się to m.in. za sprawą dwóch druhen z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Spiczynie, które pomagały przy rejestracji osób.

Łącznie zaszczepiono 38 osób. Była to dawka jednorazowa firmy Johnson&Johnson, tak więc te osoby mają już całą procedurę za sobą.

Dziękujemy Pani doktor i Paniom pielęgniarkom oraz sanitariuszom za sprawne i niemalże bezbolesne przeprowadzenie szczepień. 

W ten sposób liczba osób całkowicie zaszczepionych mieszkańców naszej gminy przekroczyła 2 tys., co stanowi ponad 33% całej populacji.


Autor: Gmina Spiczyn
Powrót