Aktualności

Lubelskie z lotu ptaka

Ruszają konsultacje Strategii Rozwoju Ponadlokalnego

Dzisiaj (1 kwietnia) ruszają konsultacje społeczne dotyczące wizji współpracy w ramach Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Zbieranie pomysłów i opinii potrwa do 5 maja.

Celem jest zebranie potrzeb, pomysłów oraz opinii od mieszkanek i mieszkańców Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego w zakresie współpracy jednostek samorządu terytorialnego (22 gmin i 5 powiatów) przy realizacji wspólnych działań we wskazanych obszarach tematycznych i planowanej Strategii Rozwoju Ponadlokalnego.

Zebrany materiał będzie stanowił podstawę diagnozy i założeń do stworzenia dokumentu strategicznego na przyszłe lata - Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego.
Dodatkowo konsultacje pomogą zweryfikować: co mieszkanki i mieszkańcy wiedzą o współpracy ponadlokalnej i jak ją opiniują.

Konsultacje społeczne trwają od 1 kwietnia do 5 maja 2021 roku.

W ramach konsultacji społecznych zaplanowano:

 • Przyjmowanie opinii w formie ankiety on-line i na piśmie
  Formularz on-line ankiety umieszczony zostanie na stronie www.lublin.eu. Ankiety na piśmie będzie można pobrać w formie pdf, wydrukować, wypełnić odręcznie i przesłać skan na adres zit@lublin.eu
 • Dyżur konsultacyjny
  Przyjmowanie opinii telefonicznie (wypełnienie ankiety przy wsparciu pracownika Biura Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych). Dyżury konsultacyjne prowadzone będą od 12 kwietnia do 5 maja br. w każdy poniedziałek i wtorek, w godzinach 8.30-14.00 pod numerem telefonu 81 466 16 20
 • Protokołowane otwarte spotkania konsultacyjne z Mieszkańcami prowadzone on-line
  Linki do spotkań:

  12 kwietnia br. godz. 17:00 https://zoom.us/j/99784111997
  20 kwietnia br. godz. 12:00 https://zoom.us/j/98075469069

Komórką organizacyjną wyznaczoną do przeprowadzenia konsultacji społecznych jest Biuro Zintegrowanych Inwestycji TerytorialnychUrzędu Miasta Lublin.

Informacja o konsultacjach znajduje się na stronie www.bip.lublin.eu oraz na  www.lublin.eu .

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA ANKIETY ONLINE

 

Źródło: 

https://lublin.eu/mieszkancy/partycypacja/konsultacje-spoleczne/konsultacje-trwajace/ruszaja-konsultacje-strategii-rozwoju-ponadlokalnego,121,692,1.html

 


Autor: Gmina Spiczyn
Powrót