Aktualności

Polsko-Ukraiński Dzień Kultury Łęczna 27.11.2020

Polsko-Ukraiński Dzień Kultury

Szanowni Państwo, Powiat Łęczyński serdecznie zaprasza do uczestnictwa w wydarzeniu pn. „Polsko-Ukraiński Dzień Kultury” w Łęcznej, które odbędzie się 27 listopada 2020 r. Impreza organizowana jest w ramach wdrażania projektu pt. „Teraz razem - wspólna promocja kultury i historii powiatu łęczyńskiego oraz rejonu mikołajowskiego”, realizowanego przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina na lata 2014-2020.
Ze względu na obostrzenia związane z panującą epidemią, wydarzenie będzie miało głównie formę online. W szczególności zapraszamy na cześć dotyczącą prezentacji dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego regionu oraz podsumowania rezultatów projektu – transmisja na żywo rozpocznie się o godz. 11.00 na kanale: YouTube/ Starostwo Powiatowe Łęczna. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć „na żywo” , mogą obejrzeć relację w ww. dniu w dowolnym czasie.
 
Jednocześnie informujemy, że przez cały dzień pracy naszego Starostwa (27.11.2020 r. godz. 7.00 – 15.00) warto śledzić nasz profil w serwisie społecznościowym Facebook/ Starostwo Powiatowe w Łęcznej, gdzie będziemy zamieszczać ciekawostki na temat obiektów dziedzictwa historycznego i kulturowego powiatu łęczyńskiego i rejonu mikołajowskiego. Będzie można również wziąć udział w konkursach z nagrodami.
 
Mieszkańców Łęcznej i okolic zachęcamy do obejrzenia plenerowej wystawy fotograficznej, prezentującej najważniejsze zabytki na terenie naszej partnerskiej jednostki z Ukrainy – Rejonu Mikołajowskiego, która już dzisiaj stanęła przed naszym urzędem.
Polsko-Ukraiński Dzień Kultury- plakat

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót