Ogłoszenia, obwieszczenia i informacje Wójta Gminy

Laptop i degregatory

KOMUNIKAT GMINNEGO KOMISARZA SPISOWEGO W SPICZYNIE

Od 1 października br. na terenie gminy Spiczyn pracę rozpoczęło dwóch gminnych rachmistrzów spisowych. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną spis realizowany jest głównie metodą wywiadu telefonicznego. Jeżeli rolnik wyrazi zgodę możliwy jest również wywiad bezpośredni.
Rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego. Gminne Biuro Spisowe w Spiczynie zachęca do kontaktu z rachmistrzami spisowymi z terenu gminy Spiczyn: Jawidz - 571503888, Spiczyn - tel. 226666662 w. 1. Szczegółowe informacje na temat Powszechnego Spisu Rolnego można uzyskać kontaktując się z Gminnym Biurem Spisowym w Spiczynie tel. (81) 5317125 w godzinach pracy urzędu tj. poniedziałek-piątek 7.30-15.30. Po godzinach pracy urzędu w dni robocze do godziny 20:00 można kontaktować się pod numerem telefonu: 510 444 878. Rolnicy na wypełnienie formularza spisowego mają czas do końca listopada.
 
Powszechny Spis Rolny 2020 to badanie realizowane co dziesięć lat we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne. Na terenie gminy Spiczyn do spisania jest 709 gospodarstw. Do tej pory spisało się 195 gospodarstw. Należy pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkowy. Zachęcam więc, aby spisać się jak najszybciej i nie odkładać spisu na ostatni moment.
 
Obowiązek spisowy można spełnić samodzielnie przez wypełnienie formularza dostępnego na stronie Głównego Urzędu Statystycznego spisrolny.gov.pl lub przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99. Dla osób, które nie mają dostępu do internetu, w Urzędzie Gminy Spiczyn utworzono stanowisko wyposażone w komputer, gdzie można dokonać samospisu z możliwością korzystania z pomocy członka Gminnego Biura Spisowego. Szczegółowe informacje na temat lokalizacji stanowiska i możliwości korzystania z zasobów Gminnego Biura Spisowego można uzyskać dzwoniąc na nr tel. 81 5358784.
Gminny Komisarz Spisowy
Wójt Gminy
- // -
Dorota Szczęsna

Autor: Gmina Spiczyn
Powrót